Ви є тут

БІБЛІОТЕКА

                                                                                         

 

Неможливо надати більшого благодіяння молодій людині,

як надати безкоштовний доступ в хорошу  бібліотеку.

Брайт

  Історія бібліотеки ВСП «Тульчинський фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ» починається з 25 серпня 1956 року, коли згідно наказу Міністерства сільського господарства було об’єднано два навчальні заклади – Тульчинську однорічну ветеринарну школу та Теплицькиий зоотехнічний технікум. На час заснування фонд бібліотеки становив  лише 3674 екземпляри, обслуговувалось 120 читачів. У 1996 році бібліотека переїхала до нового приміщення у навчальному копусі, який отримав коледж. На сьогоднішній день фонд становить біля 58.500 екземплярів, обслуговується понад 500 користувачів.

Бібліотека коледжу складається з таких структурних підрозділів:

  1. Абонемент.
  2. Читальний зал.
  3. Пункт видачі літератури при гуртожитку.
  4. Книгосховище. 

Реалізація  завдань, що стоять перед вищою освітою, завжди була невід’ємною складовою частиною діяльності бібліотек. Виконання освітніх програм неможливо без опору на бібліотеки та їхні інформаційні ресурси. Таким чином, діяльність таких соціальних інститутів, як бібліотеки та освітні установи, завжди тісно взаємопов’язана. Кардинальні зміни у світовій системі освіти, приєднання України до Болонського процесу впливають на зміни в реалізації бібліотеками освітньої функції. Насамперед це стосується бібліотек  закладів вищої та фахової передвищої освіти.    

Завданнями бібліотеки коледжу є вчасне та оптимальне забезпечення споживачів інформації відповідно до існуючих потреб за такими пріоритетними напрямами:

  • інформаційне забезпечення та супроводження освітньо-виховного процесу;
  • надання консультаційно-методичної допомоги здобувачам освіти та педагогам;
  • надання системної цілеспрямованої допомоги здобувачам освіти в опануванні ними знань із професійної і загальної підготовки, і на цій основі формування особистості з високим рівнем громадянської свідомості, належними поведінковими і правовими нормами;
  • якнайповніше забезпечення читацьких інтересів, глибоке їх вивчення та задоволення відповідно до можливостей бібліотеки, формування стійкої потреби в книзі;
  • всебічне сприяння підвищенню фахової та педагогічної майстерності викладачів коледжу;

 Діяльність бібліотеки нашого коледжу – необхідна умова для здобувачів освіти у їхньому професійному навчанні, гармонійному розвитку, становленні громадянської свідомості, а для педагогів – важливий інформаційний центр.

У міру того, як книги поступаються дорогою Інтернету, бібліотеки закладів вищої освіти також оснащуються лабораторіями з виробництва медіапродукції, високотехнологічними «робочими просторами творців», де здобувачі освіти можуть використовувати сучасні комп’ютерні технології поряд з традиційними носіями.

Сучасній бібліотеці не достатньо мати інформацію, потрібно організувати доступ до неї в зручній для користувача формі. У бібліотеку прийшло нове покоління користувачів, добре обізнаних з комп'ютерною технікою, роботою в Інтернеті.

Розуміючи необхідність змін у бібліотечній діяльності на базі бібліотеки створено бібліотечно-інформаційний центр, що дозволяє накопичити і зробити доступними величезні обсяги навчально-методичних матеріалів, забезпечити високу наочність, надати максимальну свободу вибору при навчанні та самостійній роботі, організувати цікаве дозвілля здобувачів освіти. Ефективність такої роботи спостерігається і у період підготовки до заліків та іспитів, участі у різних конкурсах, конференціях, олімпіадах та ін.      

 Автоматизація та впровадження нових інформаційних технологій дозволили бібліотеці розширити сферу послуг. Разом із традиційними бібліотечними послугами, наша бібліотека має можливість надавати сервісні послуги: відправлення, або приймання повідомлень електронною поштою; користування послугами Інтернет; пошук інформації у всесвітній електронній мережі на замовлення; запис інформації на носії інформації; друк на принтері; комп’ютерний переклад тексту; сканування; копіювання.

Для задоволення інформаційних потреб користувачів обладнаний технічними засобами:

  • 2 стаціонарні комп’ютери;
  • 20 персональних планшетних комп’ютерів;
  •  смарт-телевізор ;
  • 2 WI-FI роутери;
  • 2 принтера;
  • 2 ксерокса;
  • 2 сканера;

           Бібліотекарі ретельно вивчають навчальні програми, слідкують за змінами, що відбуваються у освітньому процесі. Це допомагає їм бути обізнаними в його особливостях та максимально задовольняти інформаційні потреби наших користувачів.    

 

           Місія нашої бібліотеки – створювати здобувачам освіти умови для професійного становлення, духовного росту, самоосвіти і самовиховання.

 

Завідувачка бібліотекою Ірина Анатоліївна Іванюк

Бібліограф Галина Леонтіївна Бевз

 

 

Бібліотекар пункту видачі літератури Олена Михайлівна Степанюк