Ви є тут

За новим досвідом до Франції…

   19 квітня 2019 року делегація у складі 39 студентів Тульчинського коледжу ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету та викладачів Гуньчак О.В., Нганонго А., Кирилюк Л.І., вирушили на стажування до приватного сільськогосподарського навчального закладу «Рессен» муніципалітету Нанда департаменту Луара у Франції.

   Перша зупинка - митниця Україна-Польща. Більшість студентів вперше перетинали кордон України і для них  це було незабутнє враження та приємні хвилювання. Нас чекала Європа…

   Наступною зупинкою була Німеччина, місто Дрезден – одне із найцікавіших, історичних  німецьких міст.  З давніх часів Дрезден вважався культурною столицею Саксонії. Цей мальовничий оазис в долині річки Ельби – дивовижно гармонійний, спокійний і витончений  привітно зустрів нас. Унікальна атмосфера нічного Дрездена та  численні пам'ятки культури: Палацово-парковий комплекс XVIII-XIX ст, Собор XVIII століття в стилі монументального барокко, Кафедральний собор дрезденської католицької єпархії та  панно з 25 тисяч плит «Хода князів» вразили студентів та викладачів.

   Нарешті навчальний заклад «Рессен гостинно зустрів нас старовинним замком, комфортабельним гуртожитком. Протягом тижневого стажування французькими колегами було організовано безліч заходів, екскурсій, проведено уроки французької мови, верхової їзди на конях, які залишили позитивні емоції у студентів та викладачів.

   Наша подорож продовжувалась. Після холодного дощу, теплом сонцем вітав нас Ліон – третє за величиною місто у Франції, яке було побудоване римлянами в 43 р до н.е. Екскурсія була розпочата із  Базиліка Нотр-Дам-де-Фурвьер. Церква побудована на пагорбі Фурвьер в 1872-1884 роках. Незвичайне поєднання неоготики і неовізантійського стилю відразу ж привернуло нашу увагу. Дзвіницю увінчану фігурою Діви Марії, видно з будь-якої точки міста. Фрески, живопис, вітражі і мозаїка храму просто зачаровували. А з оглядового майданчика Ліон розкрився перед нами у всій красі: крутий спуск до підніжжя Ліону, старі вулички, площа Белькур, прикрашена кінною статуєю Людовика XIV і унікальним фонтаном, з якого б'є природне джерело – залишило незабутнє враження. «Знайомство»   з жителями центрального  зоопарку особливо сподобалось майбутнім ветеринарам .

   Не завадив дощ відвідати і красиве місто Роан, яке знамените  своїм собором. Вся Європа вважає це місто перлиною краю. В ньому  злилися разом історія і сучасність, культура і наука. Запам’яталася екскурсія в притулок для тварин SPA Roannais. Студентів вразили умови утримання та організація домашнього догляду за безпритульними. Максимум задоволення отримали від оглядової екскурсії містом, розваги в боулінг-клубі та шопінг зробили ці враження незабутніми.

   Ряд цікавих ознайомлювальних екскурсій було проведено в ательє з переробки молока та м’яса, на фермі, майстерні, тракторному парку Рессен.

   Незабутні враження залишилися після відвідування ветеринарної клініки в Pouilly-sous-Charlieu,  де ветеринарні лікарі провели цікаву екскурсію і познайомили нас із сучасним обладнанням: рентген та УЗД апаратами , справжньою операційною та сучасною ветеринарною аптекою. Студенти із захопленням «приміряли» робоче місце ветеринарного лікаря.

   Екскурсія до кооперативу з винним погребом у м. Belleville з дегустацією справжнього вина регіону Божоле нагадав,що Франція це відома всьому світові країна смачних сирів та вишуканого вина

   І на завершення- Париж! Для нас Париж перестав бути лише географічною точкою на карті, столицею-мрією, яка збулася для нас.   

   Протягом багатьох століть всі: письменники і художники, інженери і артисти, прагнули хоча б раз у житті побувати в цьому чудовому за своєю красою місті. Побачити на власні очі Нотр-Дам де Парі, пройтися по бульвару Монпарнас, посидіти в знаменитих кафе Парижа і покуштувати гарячий шоколад. І багато років ця мрія була практично недосяжною. «Куди мені до неї, вона була в Парижі ...» - співав Володимир Висоцький. Ми знали Ейфелеву вежу – з листівок і світлин, собор Нотр-Дам де Парі за книгою «Собор Паризької Богоматері» Гюго, Тріумфальну арку - з кадрів французьких фільмів.

   А ми - студенти Тульчинського коледжу ветеринарної медицини побували в цьому дивовижному місті і самі переконалися в тому, наскільки близька мрія до реальності.

   Це місто з неповторним шармом, яким не володіє жодне інше місто світу назавжди  закарбувалося в наших серцях.

   З польською гостинністю  на завершення подорожі зустрів нас Вроцлав – місто з тисячолітньою історією, яке є  одним з найбільших міст Польщі. Місто-пазл розташоване на 12 островах зачарувало всіх милими будиночками, неймовірною атмосферою, креативними ресторанчиками та кав’ярнями, цікавими музеями, книгарнями, привітними людьми.

   Стажування за кордоном стало новою віхою в житті студентсва коледжу. Зарубіжний досвід, знання, спілкування з рессенівськими викладачами та молоддю допоможуть ім торувати шлях до свого успіху.

   Хто хоче бути успішним та реалізувати свої незабутні мрій – приходь до нас!

   Щиро дякуємо дирекції Тульчинського коледжу ветеринарної медицини та дирекції приватного ліцею «РЕССЕН» за сприяння цієї подорожі.