Ви є тут

Французький досвід....

       Про те, що доветься відточувати свою ветмайстерність у Франції, звичайно, мріялось, коли нам, тоді ще першокурсникам, переповідали щасливчики-старшокурсники враження від навчання за кордоном, у  французькому ліцеї ім. Етьєна Готьє ,з яким наш Тульчинський коледж ветеринарної медицини БНАУ має договір по обміну студентами. 

          І ось – речі зібрані, квитки в кишені і …. омріяна Франція чекає на нас!

          Промайнули, як один день, три місяці стажування. Настав час і ми, третьокурсники М. Голій, Б. Копиця, вже у ролі оповідачів презентуємо свій досвід. А розповідати, звичайно, є про що, адже навчання у наших колег за кордоном було цікавим та змістовним. Відповідно до програми ми мали можливість опанувати нові методи діагностики та лікування тварин, познайомилися із технологічними процесами переробки м’яса, молока, особливостями догляду та годівлі с/г тварин. Адже ліцей в містечку Рессен, в якому ми проживали та навчалися,  це  сучасний навчальний фермерський комплекс, який має завершений цикл виробництва:  вирощування кормів, утримання поголів’я,  переробки м’яса та молока.

           Кожен з етапів ветеринарної практики та фермерської аграрної науки ми проходили із задоволенням, збагачуючи знання, які здобули у коледжі, новим досвідом та практичними навичками. А вдячні власники тварин  містечок Шарльо та Мансіні оцінювали наші вміння в приватних клініках, де щосереди  ми надавали допомогу їх домашнім улюбленцям. Також були виїзди до фермерів, щось на зразок швидкої ветеринарної допомоги.

            Нас вразило гуманне ставлення до тварин у Франції. Особливо запам’ятався той випадок, коли водій приніс у клініку потерпілу білку і попросив надати їй медичну допомогу.

        А ще  ми відвідували виставки, ярмарки с/г тварин, с/г техніки. Нас здивувало різноманіття порід ВРХ, домашніх тварин.

    Згадуються  з вдячністю гостинні рессенівці - щирі, дружні, які вміють навчати та організувати доцільний відпочинок. Нам також пощастило побачити туристичні перлини Парижу  , тому селфі біля Ейфелевої вежі,  Тріумфальної арки було дуже приємно демонструвати друзям  .

     Ми хочемо подякувати директору коледжу Моркляку М.І. та викладачам, які дали нам  гарні знання  та можливість застосовувати  їх на практиці не тільки у себе в країні, але й закордоном.

     Стажувльання за кордоном додало нам більше впевненості   у правильному виборі професії ветеринара.