Ви є тут

День Безпечного Інтернету

   5 лютого в Тульчинському коледжі ветеринарної медицини БНАУ, в рамках заходів щодо відзначення Дня Безпечного Інтернету (Safer Internet Day), викладачами  інформатики  та комп’ютеризації  Дяковою В.В. та Смагіною О.Є  було проведено урок для студентів 2-х курсів на тему «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?».

   Урок був розроблений у співпраці з кіберполіцією та видавництвом «Ранок», за підтримки Vodafone Україна. Інтернет-партнер уроку Датагруп.

   Мета уроку – інформування студентів про ризики надсилання своїх інтимних фото, а також про злочини, які з цим пов’язані. В уроці використовуються відео матеріали інформаційної кампанії Європолу (європейська поліція) та завдання в форматі діалогу.

   Після перегляду відео, студентам було запропоновано поміркувати та обговорити декілька питань відносно електронного спілкування з незнайомими в реальному житті людьми, а також надсилання їм матеріалів інтимного характеру. Молодь дізналися про поняття секстину (Секстинг — це обмін власними фото/відео/текстовими матеріалами інтимного характеру, із застосуванням сучасних засобів зв’язку: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж) та онлайн-грумінгу (Онлайн-грумінг — це побудова в мережі Інтернет дорослим/групою дорослих осіб довірливих стосунків з підлітком з метою отримання її інтимних фото/відео та подальшим її шантажуванням, про розповсюдження цих фото, що робиться з метою отримання грошей, більш інтимних зображень чи навіть примушування до особистих зустрічей).

   Об’єднавшись у групи, студенти запропоновували різні варіанти розв’язання тих питань, які пов’язані із онлайн-грумінгом.
   Наприкінці уроку учасники декількома тезами висловили свою думку щодо проведеної дискусії, узагальнюючи все почуте й побачене.