Ви є тут

Сторінка директора

Моркляк Михайло Іванович

Діяльність директора коледжу

Біографія Моркляка Михайла Івановича  є зразком гідного трудового шляху від робітника до висококласного спеціаліста і керівника. У стіни Тульчинського технікуму ветеринарної медицини, з якого й почався його шлях у ветеринарію у далекому 1974 році, Михайло Іванович повернувся директором у 2001 році, а до того навчався у Білоцерківському сільськогосподарському інституті, Московській ветеринарній академії імені К.І.Скрябіна  та працював лікарем - епізоотологом  у  дільничній лікарні ветмедицини, головним лікарем господарства, заступником головного лікаря району, викладачем в технікумі, директором державного підприємства по племінній справі в тваринництві.

 Технікум Михайло Іванович закінчив з відзнакою. Під час навчання в інституті  був старостою групи, яка  з першого курсу і до закінчення вузу за рейтингом груп займала перші місця. Отже, досвід організаційної роботи був, педагогічний стаж теж, проблеми ветеринарної освіти та ветеринарну справу знав не тільки з книг, а й із практики. То ж не дивно,  що наш навчальний заклад ознаменувався новими здобутками і перемогами після того, як його очолив Михайло Іванович, бо він проявив себе, як висококваліфікований спеціаліст та  досвідчений керівник і організатор. Під його керівництвом   навчальний заклад розпочав новий етап свого розвитку. З перших днів роботи на посаді директора, він відкрив нову спеціальність "Бухгалтерський облік", з головою поринув в  навчальні та виробничі справи. Найкращі надбання з минулого та сучасного світової освітянської науки, завдяки його ентузіазму, стають надбанням студентів коледжу. Титанічними зусиллями разом з колективом однодумців йому вдалося змінити імідж коледжу, зробити навчальний заклад таким, що відповідає сучасним вимогам освіти. Зміцніла матеріальна база коледжу, засяяв новим обличчям і став окрасою міста навчальний корпус №1, наповнилися сучасним обладнанням кабінети і лабораторії, для ґрунтовної практичної підготовки створена сучасна клініка ветеринарної медицини.

 За його  ініціативи і активної участі відкрито музей коледжу, в якому відтворена п’ятдесятирічна історія навчального закладу.

 Організовує  колектив, який працює над впровадженням і вдосконаленням нових форм і методів навчання та виховання, над зміцненням іміджу навчального закладу, виробленням активної професійної позиції у майбутніх ветпрацівників, яка дає право стояти на варті здоров’я тварин.

 Усі ці організаційні заходи позитивно позначаються на якісних показниках діяльності очолюваного закладу.

 Директор коледжу  працює над створенням колективу з високим творчим потенціалом.  Професіоналізм колективу дав свої результати.

 Михайло Іванович -  викладач-методист, спеціаліст вищої категорії. На своїх заняттях створює ситуації, які сприяють творчому розвитку здібностей студентів, дають можливість виховувати  професіоналів, що усвідомлюють належність до сучасної Європейської цивілізації, чітко орієнтуються у сучасних реаліях і перспективах соціокультурної динаміки та зможуть бути конкурентоспроможними на ринку праці. Активне реформування та модернізація навчання відповідно до напрямів європейської інтеграції та входження в єдиний європейський простір - завдання, над яким активно працює колектив, очолюваний  Моркляком  Михайло Івановичем.

 Михайло  Іванович користується заслуженим авторитетом і повагою серед працівників коледжу та студентів.

 Ділові якості Михайла Івановича, а саме наполегливість, цілеспрямованість, невтомність, вимогливість, високий професіоналізм, природна любов до порядку гармонує із зовнішньою культурою, людяністю, гуманністю. Він людина доброзичлива й чемна,  наполегливий і цілеспрямований господар, завжди уважний до інших і вимогливий до себе, тому є взірцем для вихованців і колег.

 Указом Президента України від 16 листопада 2010 р. директору технікуму Моркляку Михайлу Івановичу присвоєно почесне звання "Заслужений працівник ветеринарної медицини України"

 За підготовку висококваліфікованих кадрів, високі досягнення в педагогічній, науковій  діяльності нагороджений нагрудним знаком "За вагомий внесок у розвиток освіти", грамотами Міністерства освіти і науки України, Міністерства  аграрної політики та продовольства України,  Грамотами обласної державної адміністрації та обласної Ради, районної державної адміністрації та районної Ради.

 

 

Звіт директора ВСП «Тульчинський фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ»

за 2022-2023 навчальний рік

Сьогодні перед Україною постає безліч викликів, які необхідно подолати. Зокрема, потрібно створити умови для здобуття освіти в умовах війни та вимушеної міграції, досі наявного впливу корупції, з одного боку, та забезпечити євроінтеграційні процеси. Основна мета трансформації системи освіти в України – поставити в центр уваги здобувача освіти. Усупереч наявним перешкодам українська освіта обов’язково стане сильнішою після теперішніх випробувань, буде основою прогресу та розвитку нації, фундаментом її майбутнього.

Успішна реалізація надання якісних освітніх послуг здобувачам освіти та потужний розвиткок  в усіх напрямках передбачає безумовне дотримання моральних законів, принципів доброчесності, взаємодії всіх елементів системи роботи коледжу, персональної звітності та відповідальності  кожного педагогічного працівника.

Про те, яким був 2 семестр 2022-2023 н.р., та в яких напрямках потрібно працювати колективу щодо підвищення рівня освітніх результатів, якості умов, які забезпечують освітній процес та його реалізації, насамперед це :

  1. Забезпечення безпеки освітнього процесу.
  2. Профорієнтаційна робота.
  3. Формування позитивного іміджу     навчального закладу.
  4. Якість освіти, запровадження  підходів, методів та форм навчання, мотивиції здобувачів, які забезпечують покращення програмних результатів навчання, удосконалення рівня викладання.
  5. Примноження та модернізація навчально-методичної та матеріально-технічної бази лабораторій та кабінетів. Наповнення Е-середовища коледжу якісним освітнім контентом, створення ЕНК, відеолекцій, відеозаписів навчальних занять, відеокурсів.
  6. Анкетування здобувачів щодо  реалізації ОПП:  Задоволеність навчанням за ОПП, актуальність змісту навчальних програм з дисциплін ОПП, професійність викладачів,застосування унаочнення , якість проведення навчальних занять,очима студентів ,організація та проведення практик.
  7.  Удосконалення змісту практичної підготовки здобувачів освіти, впровадження  дуальної форми навчання. Проведення  дієвих засідань Рад роботодавців.
  8. Проведення інформативно-роз’яснювальної роботи  зі здобувачами щодо працевлаштування та реалізація якісної ступеневої підготовки  в БНАУ.

Коледж здійснює освітню діяльність за ОПП : «Облік і оподаткування», « Ветеринарна медицина». В 2023р. отримав ліцензію на ОПП «Зберігання, консервування та переробка  м’яса».  З метою забезпечення якості освітнього процесу та усунення недоліків ОПП систематично  вдосконалювалися. Досягненням колективу у 2022 році стала акредитація Освітньо-професійної програми «Облік і оподаткування». Вся  інформація, документи, освітні матеріали   своєчасно оприлюднюються на офіційному веб-сайті коледжу.

Для реалізації ОПП  в коледжі створенні усі  належні умови. Дирекція коледжу працює над забезпеченням усіх напрямків  освітньої діяльності: безпечне освітнє середовище, покращення матеріально-технічної бази, стимулювання  викладачів до покращення якості проведення занять та практик.

 Проведено капітальний ремонт та модернізація лабораторій та кабінетів: «ВСЕ», «Облік і оподаткування», «Суспільних дисциплін», «Основи підприємницької діяльності», «Іноземна мова», «Харчові технології», «Методичний кабінет». Виконанні поточні ремонти кабінетів, лабораторій та гуртожитку, обладнаний «Пункт незламності», оновлюється матеріально-технічна база навчально-виробничої клініки, розпочата робота щодо створення пункту стрижки собак. Закуплені мультимедійні телевізори.  Укладенний договорів на роботу із програмним забезпеченням «Майстер – бухгалтерія». Виплачена матеріальна допомога на оздоровлення, заборгованості по заробітній платі немає.

 Створенні умови особам з особливими освітніми потребами для отримання доступної освіти.

1. Контингент здобувачів фахової перед вищої освіти

Контингент студентів становить 406 осіб, з них навчаються за державним замовленням 314 осіб, за кошти фізичних осіб 92.

  Серед головних результатів нового навчального року 2023 – виконання на 100% державного замовлення, збільшення контингенту студентів, за рахунок спеціальності «Харчові технології», що дало  змогу збільшити педагогічне навантаження викладачів коледжу .

Впродовж навчального року вибуло – 12 здобувачів, з навчальних груп:  1А; 1об.оп; 2А;  2Б;  2ск; 3А; 3Б; 2сп.к; 4Б ;3ск.;2В ;2об.о. 

 Студенти об’єднані в 19 студентських груп. Виконання державного замовлення, ліцензійного обягу ще не являються індикаторами конкурентоспроможності закладу. Значну роль відіграє адаптаційна робота та якісна профорієнтаційна робота, яка впливає на якість контингенту.

2. Формування контингенту студентів

Процес  залучення до навчання абітурієнтів, організований приймальною комісією, здійснюється за допомогою  індивідуальної та бригадної форми роботи викладачів. На адміністративному рівні в коледжі були задіяні ресурси інформаційного наповнення сайту коледжу, висвітлення освітніх заходів, розроблений пакет рекламно-агітаційних матеріалів, підготовленні  презентації . Проводилися  системні онлайн  зустрічі з абітурієнтами шкіл, що спонукало абітурієнтів до вступу в коледж.

Було проведено  неодноразові  Дні відкритих дверей (онлайн,  офлайн) в рамках яких організовано (майстер-класи, презентації спеціальностей, екскурсії, фестивалі) Викладачами та співробітниками: Шепетою С.В., Кирилюк Л.І.  Іванюк І.А., Казмірук І.К., Дюбою А.В., Грабенко С.В. підготовленні відеозаписи презентацій спеціальностей.

Враховуючи проблемні аспекти вступної кампанії 2023 року,та зробивши глибокий аналіз, можна зазначити: ряд  викладачів не проводили системної профорієнтаційної роботи, не маючи жодного або 1 абітурієнта, мова йде про абітурієнтів які поступали на державне замовлення. При анкетуванні абітурієнтів, більшість з них зазначили, відсутність роботи працівників коледжу з нами та батьками. Також здійснено недостатньо   виїздів  в райони Вінницької області.

 Необхідно  терміново удосконалювати  форми профорієнтаційної роботи серед випускників шкіл  Вінницької області та на територіях, що межують з Вінницькою областю, працюємо не бригадним методом, а індивідуальним.

На недостатньому рівні проведена робота щодо  співпраці з БНАУ для забезпечення  реалізації ступеневої системи підготовки фахівців. Незважаючи на пріоритетні позиції нашого вузу, а саме БНАУ, подальшу ступеневу освіту продовжила незначна кількість наших випускників, що є не припустимо для нашого педагогічного колективу. Продовжили навчання: 4-А-3вип. ; 4- Б-2; 4-В-2, 3 сп.к- 4 випускники і ще 3 випускники в черзі на зарахування.

3. Якість навчання

Під час змішаного навчання встановлений графік проведення занять, ресурси для дистанційного навчання, управління системою дистанційного навчання, здійснення контролю за якістю дистанційного навчання, механізми зворотнього зв’язку між здобувачами освіти та викладачами.

Для забезпечення дистанційного навчання  в коледжі використовується  внутрішньоколеджанська освітня платформа  Workspace (Ворк Спейс) . На даній платформі створенні навчальні групи, електронні журнали, методичний кабінет, електронна бібліотека. Заняття проводилися згідно розкладу, задіяні  всі інструменти даної платформи (сервіс відео-конференції Meet( Міт) - синхроне проведення заняття (в режимі реального часу, згідно розкладу занять), навчально-методичні комплекси дисциплін, онлайн-тестування, відеозаписи навчальних занять.

 Забезпечення якості освіти в коледжі визнається всіма зацікавленими сторонами (коледж, здобувачі освіти, стейкхолдери). Протягом семестру у коледжі проводився систематичний аналіз вивчення рівня засвоєння компетентностей студентів відповідно до  ОПП шляхом проведення семестрових екзаменів, атестації,  директорських контрольних робіт (листопад - онлайн режим),  анкетування здобувачів освіти 1-4 курсів: «Якість викладання навчальних дисциплін очима студентів».

До моніторингу ОПП з метою підвищення результатів навчання  залучені стейкхолдери, здобувачі освіти  шляхом проведення анкетування. 

Структура ОПП передбачає  можливості для формування індивідуальної освітньої траєкторії. А саме: дисципліни на вибір студентів, академічна мобільність (зараховані навчальні години  з навчальної практики,здобувачам освіти, які  працювали дублерами на підприємствах у місті Рессен, Франція), досягнення здобувачів освіти здобутті шляхом неформальної та інформальної освіти.

 Відчутною  щодо покращення освітнього процесу стала співпраця  коледжу з кафедрами факультетів БНАУ:  економічного, ветеринарної медицини, біолого-технологічного.

Все це і багато інших заходів були направлені на покращення якісних показників навчання.

І як результат маємо високий показник якості навчання здобувачів освіти. Відповідно до наказу 14.04.2023 № 01-10/74 Державна служба якості освіти України щодо визначення освітніх втрат, спричинених пандемією COVID – 19, війною російської федерації проти України  проводила зріз знань, коледж показав високий результат, сер.бал становить- 4,9.

 Свідченням того, що ми маємо високий рівень результатів навчання є той факт, що із 99 випускників 2023 року ,  склали  84 Кваліфікаційні іспити  на «добре» і «відмінно», середній бал становить 4,7, якість знань 93%, процент успішності 100 %. За спеціальністю «Облік і оподаткування», маємо такі результати: середній бал- 4,0,якість успішності – 65 %. Разом з тим,  ЕК вказує  на наступні рекомендації та недоліки: викладачам спеціальних дисциплін приділяти  значну увагу засвоєнню основних компетентностей, програмних результатів, які необхідні фахівцю  на виробництві.

Посилити відповідальність викладачів спеціальних дисциплін  за набуття здобувачами освіти важливо необхідних практичних умінь і навичок з фахових дисциплін, з урахуванням тенденцій розвитку спеціальності, ринку праці, взяти до уваги конкретні пропозиції щодо підвищення результатів навчання  Екзаменаційної комісії та  стейкхолдерів.

Так, за підсумками роботи  2 семестру 2022-2023 н.р. середній бал по коледжу  становить 3,8  , якість успішності 57%. На «відмінно» навчальний семестр закінчили 60 студентів,14% від загальної кількості здобувачів освіти . Задовільні оцінки отримали - 131 здобувач, становить 28 % від загальної кількості здобувачів. Найкращі  якісні показники в навчанні мають студенти груп: 1-А  куратор – Мислива Г.Ю. (с. б.  -8.0); 1 об.оп. - Дякова В.В. (с.б.- 8,7); 2-Б - Шевчук Г.А. (с. б. – 6,9); 2 об.оп. - Шепета С.В. (с. б. – 7.8);  3-В -Коваль О.С. (с. б. -3.9), 1сп.к.- Грабенко С.В.( 3.8), 4-А - Саковська В.В.(4.1).

Найвищі якісні показники у викладачів загальноосвітніх дисциплін – Саковська В.В., Шепета С.В., у викладачів спеціальних дисциплін Середюк Н.П., Корж І.С.

В ІІ семестрі пропущено здобувачами освіти пропущено -2717 год., що становить 8,2 години на кожного студента.

Так при  комплексній  перевірці навчально-методичного забезпечення кабінетів та лабораторій відзначенні   лабораторії :  «Паразитологія та інвазійні хвороби тварин», « Ветеринарно-сан.експертизи і технології переробки продуктів тваринництва», «Внутрішніх незаразних хвороб», «Патологічної фізіології та патологічної анатомії».

4.      Навчально-методична робота

  З метою поширення педагогічного досвіду для викладачів проведені майстер-класи, розроблено методичні рекомендації по підвищенню якості та рівня методичного забезпечення навчальних дисциплін.

  Організовано та проведено відкрите заняття викладачем Мамай Н.Д, а викладачами Шепетою С.В., Саковською В.В., Казмірук І.К. проведенні заняття з елементами відкритого заняття.

 На високому фаховому рівні проведенні  тижні навчальних  дисциплін «Паразитологія та інвазійні хвороби» (Моркляк М.І., Фомик І.Г., Корж І.С.); Тиждень циклової комісії облік і оподаткування (Шепета С.В., Драчук В.Ю., Дякова В.В.); «Внутрішні незаразні хвороби»( ГрабенкоС.В., Хребтань С.Г., Середюк Н.П., Дюба Г.В); «Анатомія і фізіологія тварин»( Мельник В.М., Кушнір А.В.); «Епізоотологія з мікробіологією»          (Брижчук А.А., Мамай Н.Д., Коваль О.С.) з висвітленням в інтернет-ресурсах (олімпіади, конкурси, заходи, відео-презентації).

Окремі викладачі працюють в позаурочний час, проводять  ефективні та результативні додаткові і індивідуальні заняття, дієві  гуртки (офлайн, онлайн). І, як наслідок, маємо результати :

  • Моркляку М.І. участь у  Міжнародні науково-практичній конференції  "НАУКОВІ ПОШУКИ "- І місце.
  • Моркляк М.І., Середюк Н.П., - Грант- проєкт «Центр сучасної ветеринарної медицини в розробці проекту надавали допомогу: Лисиця Н.В., Іванюк Г.А., Кирилюк Л.І., Гуньчак О.В;
  • Хребтань С.Г., Брижчук А.А. участь  у Всеукраїнській науково-практичній конференціі. Біла Церква.
  • Вилянька С.А. -   участь в Міжнародна конференції/ Польща.
  • Мамай Н.Д., Шевчук Г.А , Мензул В.О. участь в обласних науково-практичних конференціях.
  • Конкурс «Кращий за професією» (Грабенко С.В., циклова комісія клінічних дисциплін);
  •  Студентська пошуково-практична конференція «Паразитарні хвороби тварин» (Моркляк М.І., Фомик І.Г., Корж І.С.).
  • Регіональний позааудиторний захід «Нова робота – нове життя», Бізнес- форум  «Ярмарок кар’єри», Вернісаж-практикум «Відбудуємо Україну разом!»- Шепета С.В.
  • Конкурси на краще знання  дисциплін: «Епізоотологія з мікробіологією», «Патфізіологія та патанатомія тварин» «Фармакологія», «Анатомії і фізіологія тварин» ,«Як я знаю акушерство?», «Внутрішні незаразні хвороби тварин»  (Брижчук А.А., Мамай Н.Д., Коваль О.С., Вилянська С.А., Хавара В.І., Горбачева Т.О., Мельник В.М., Кушнір А.В., Чернієнко С.М., Грабенко С.В., Хребтань С.Г., Середюк Н.П.),
  • Інтелектуальний конкурс ерудитів " (Кирилюк Л.І.) .
  • Конкурс творчих відео проектів «Ми вистоїмо і переможимо (Шепета С.В.).

Також ряд викладачів продемонстрували свій професійний рівень:

  • Моркляк М.І.,Грибанова А.А. отримали Міжнародний сертифікат, Міжнародного освітнього гранду в рамках міжнародного освітнього проекту  «Схід- Захід».
  •  Моркляк М.І. –  отримав сертифікат та Грамоту  НМЦ «Особливості управління закладом фахової передвищої освіти та освітнім процесом в умовах воєнного стану».
  • З метою співпраці з навчальними закладами області коледж став центром проведення обласного методичного об’єднання викладачів економічних і фінансових дисциплін (Моркляк М.І., Соловей В.Л., Шепета С.В.).
  • Міжнародне стажування пройшли: Лисиця Н.В., Шепета С.В., Нганонго А., Нганонго Т.В.
  • Група авторів (Гуньчак О.В., Кирилюк Л.І., Середюк Н.П., Грабенко С.В., Вилянська С.А., Хребтань С.Г., Дюба А.В.    оформили  досвід роботи вокального ансамблю «Мрія»/ НМЦ Немішаєво.

Викладачі коледжу взяли участь у роботі 11 обласних методичних об’єднань.

Прикро, але до Конкурсу НМЦ «Педагогічний ОСКАР» подано лише 4 роботи від коледжу. Роботи підготовленні викладачами: Моркляк М.І., Фомик І. Г., Корж І. С., Коваль О. С. , Горбачова Т. О., Гуньчак О. В., Соловей В. Л. Це  не відзначені роботи, лише ті які прийняли участь, таке досягнення у нас вперше.

Публікації у фахових виданнях у викладачів  відсутні. Але є ряд викладачів, друкувалися  у Всеосвіті – Корж І.С., Вилянська С.А., Горбачева Т.О., Овчарук А.П., Шепета С.В. Радою директорів коледжів Вінницької області рекомендовано не враховувати публікації на сайті vseosvita.ua при атестації педагогічних працівників.

5. Виховна робота

Організація виховної роботи в умовах воєнного стану набула іншого змісту та змінила підходи.

В 2022 році  педагогічний колектив коледжу працював над виконанням основного завдання: формування  інтелектуального та культурного потенціалу, як найвищої цінності нації, формування рис і якостей «Україна – переможе» у війні російської федерації проти України, моральної стійкості, витримки, сили волі, твердості духа, співчуття, милосердя, взаємодопомоги, волонтерства.

Колектив коледжу є постійним організатором     волонтерських акцій, за що отримали подяки від імені командування та усього особового складу військової частини А7335 за допомогу у підготовці до виконання бойового завдання по захисту територіальної цілісності України під час війни з росією (передано 36160грн.). Подяку колективу за грошову допомогу  40000грн на дрон для ЗСУ від «Волонтерська сотня Тульчина», Подяку колективу за грошову допомогу  на прилад нічного бачення для ЗСУ від ГО «Волонтерська сотня. Подяку колективу за участь у зборі коштів   на безпілотний  літальний апарат «Валькірія» від Благодійного фонду «Жіноча сила». Директор коледжу М.І.Моркляк нагороджений нагрудним орден за волонтерську допомогу від командування військової частини А7335.

На високому  фаховому, виховному, методичному рівні проведені благодійні ярмарки: «Серце в долонях»,  «Україна – вишиванка».

Участь в благодійних акціях  -  «Плетемо килимок для ЗСУ», Передачі продуктів для ЗСУ.

Дирекція коледжу прикладає зусилля щодо успішної діяльності органів студентського самоврядування, надання знань з основ безпеки життєдіяльності та охорони праці, підтримка внутрішньо переміщених осіб, здатності та вміння протистояти негативним емоціям, почуттю небезпеки.

Урочисто, на високому методичному рівні проведено Конкурс «Кращий студент року  2023», вручено Дипломи та пам’ятні нагороди Студентський «Оскар - 2023».

Посіли призові місця на Всеукраїнському конкурсі «Народ – героїв героїв появляє»: вокальний ансамбль викладачів «Мрія», здобувач Червонюк К. ( 1об.оп) та Бондар М (1-А).

Тратиційно, дієво відбувся Фестиваль  присвячений  дню захисту тварин ( Кирилюк Л.І., Дюба А.В., Вилянська С.А., Грабенко С.В).

Яскраве дійство підготовлено Радою студ.самоврядування, кураторами навчальних груп: «Великдень - свято родинне, а наша родина - вся Україна».

Організовано та проведена зустріч з успішними  випускниками коледжу.

Якісно проведені відкриті виховні години, підготовленні відео презентації, з висвітленням на сайті коледжу : «Іде Різдво», «День пам’яті Героїв», «День Соборності України», «День Святого Валентина», До дня рідної мови, Пам’яті Небосної сотні, Шевченківські дні, «Людина серед людей», «Кмітливий бухгалтер», до Великдня, «День знань»;  «Ми пам’ятаємо історії уроки і біль війни», «Спасибі вчителю за все»; «Честь і слава героям – землякам»;  «Шляхами козацької слави»; «Ветеринар не професія, а стан душі», «День захистника та захистниць України», «Наші випускники – приклад для наслідування», «День української писемності та мови», «Династії коледжу», «Вам слава і земне спасибі, невтомні руки трударів», « За життя – без насильства»; «Голодомор: 90 років, пам’ятаємо, заходи з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення», «Намалюю щасливу Україну!» на базі Краєзнавчого музею, «З Днем міста, Тульчин!», «Пророк своєї доби», «День матері», «Віват, випускники» (куратори навчальних груп).

 Організовано  творчий конкурс малюнків «Війна очима наших студентів» (Сдуденське самоврядування).

Мурашко Тетяна прийняли участь у V Міжнародній науково-практичній конференції «Формування екологічної культури особистості» /НМЦ.

 Здобувачі освіти: Бучацький М.М., Трачук Д.В., Козаченко В., Ковтун І. , Бліденко О    брали участь у Всеукраїнських  конференціях.

 Представники Студ. ради коледжу взяли  участь у бізнес-форумі для молодих переселенців та молоді Вінниччини та у екологічному тренінгу «Твій ЕКО-шлях».

В коледжі діють предметні гуртки: студія вокалу «Веселка»; студія сучасного танцю «Червоне сяйво», Спортивні секції: вільної боротьби; волейболу; футболу ,шахів.

Команда шахістів коледжу зайняли  ІІ місце в турнірі «Кубок ректора» Білоцерківський НАУ, Збірна  команда з вільної боротьби зайняла ІІ місце в чемпіонаті області, збірна  команда юнаків з волейболу зайняла І місце у волейбольному турнірі серед студентських команд Тульчинської  громади,  студентка 1-А курсу Монастирська А. зайняла ІІІ місце у стрибках в довжину в обласній спартакіаді.  Організовано та проведено спортивно виховний захід присвячений Міжнародному дню спорту на благо миру та розвитку (Мислива А.Ю.).

Міжнародне партнерство дає можливість вирішувати комплекс завдань, пов’язаних із навчально-методичною та пошуково-дослідною роботою, розвитком мобільності студентів та викладачів, покращенням матеріально-технічної бази.        

В 2022  навчальному році на стажування  до  приватного сільськогосподарського ліцею «Рессен», Нанда, Франція було направлено  53 студента та 5 викладачів.

Під час стажування в «Рессен»  здобувачі  спеціальності  «Ветеринарна медицина» , "Облік і оподаткування" мали можливість ознайомитись із методикою обліку на підприємствах,  практикувалися у ветеринарниій клініці, проводячи огляд хворих тварин, беручи участь в клінічних маніпуляціях.

З метою реалізації основних  завдань бібліотекою проведені заходи культурно – масової роботи : відкриті виховні години, відео-презентації,  книжкові виставки, віртуальні інформаційні повідомлення. Дистанційна інформаційно діяльність  бібліотеки за допомогою цифрових технологій включала: створення електронної бібліотеки на внутрішньоколеджанській платформі та сайті коледжу, з посиланнями на навчально-методичні матеріали, підручники, методичні видання. Протягом семестру бібліотечний фонд поповнився новими надходженями, оформлена передплата періодичних видань на 2023р.

Проведенні онлайн  зустрічі з абітурієнтами шкіл.

У 2022-2023 н.р. році в повній мірі забезпечено дотримання прав і обов’язків студентів та інших учасників освітнього процесу.

6. Практична підготовка

Значна увага приділяється практичній підготовці студентів, активній співпраці з роботодавцями щодо організації більш ефективного практичного навчання в коледжі, створення нових баз практик та місць працевлаштування, підвищення кваліфікації викладачів коледжу, удосконалення змісту практичної підготовки.

Впродовж семестру заключені договори про співпрацю з потужними об’єднаннями роботодавців, представники яких входять в Раду роботодавців коледжу: ПрАТ МХП  «Зернопродукт»; Держпродспоживслужбою у Вінницькій області; СТОВ «Авангард» с. Сільниця; ПрАТ«Дружба – ВМ» с. Шура-Копіївська; ТОВ «Богданівське» с. Богданівка; Фінансовим відділом Тульчинської  районної адміністрації; Районної  філія Вінницького обласного центру зайнятості .

Рада  роботодавців брала участь в удосконаленні навчально-методичного забезпечення кожного виду практики, конкурсного відбору здобувачів із можливістю подальшого працевлаштування, організації навчальних виробничих практик. Для ознайомлення студентів з основами майбутньої фахової діяльності та набуття практичних навичок, проведення пошуково-дослідницької роботи систематично організовувалися виїзні навчальні практичні заняття на підприємства з навчальних дисциплін: «Паразитологія та інвазійні хвороби»; «Планування і організація діяльності підприємства», «Внутрішні незаразні хвороби»; « Ветеринарно-санітарна експертиза».

З метою ефективності практичної підготовки впроваджена  дуальна форма навчання, заключені тристоронні договіри з ПрАТ МХП  «Зернопродукт».

Станом на 2023 р. укладено більше 100 довготермінових договорів з підприємствами, установами, організаціями щодо проходження виробничої практики студентами всіх спеціальностей.

Підвищення якості практичної підготовки студентів здійснюється у навчально-виробничій клініці навчального закладу, яка неодноразово в конкурсі на кращу клініку ветеринарної медицини України, серед  навчальних закладів, виборювала призові  місця, але ми повинні постійно працювати над її модернізацією.

 Сучасна матеріально-технічна база, дозволяє  отримувати високі  результати проходження  технологічної та переддипломної практики. Середній бал з технологічної практики – 4,4 , якість успішності 78 %; середній бал з переддипломної практики – 4,6, якість успішності – 84%.