Ви є тут

Історично - краєзнавчий музей коледжу

Адреса: вулиця Леонтовича 54 Навчальний корпус №1

 

 

Коваль Олена Станіславівна

     Завідувач музеєм

 

 

 

Завдання музею:

  • накопичення, збереження та відтворення в хронологічній послідовності історії навчального закладу від витоків  до сьогодення.
  • залучення молоді до пошукової, науково-дослідницької роботи;
  • формування в молоді соціально-громадського досвіду на прикладах історичного минулого України;
  • розширення і поглиблення загальноосвітньої та професійної підготовки  молоді засобами позаудиторної роботи.

Призначення музею – берегти  історичну пам’ять та популяризувати  її серед студентської молоді.

ДОВІДКА-ХАРАКТЕРИСТИКА

Музей ВСП "Тульчинський фаховий коледж ветеринарної медицини БНАУ" є невід’ємною складовою у системі освітньої та пошукової роботи навчального закладу. Головним завданням музею є накопичення, збереження та відтворення в хронологічній послідовності історії навчального закладу від витоків  до сьогодення.

Передумовою створення музею стало зібрання історичних фактів, документів, раритетних видань з ветеринарної медицини.  Перші історичні відомості про навчальний заклад з’явилися в травні 1956 року, коли наказом Міністерства сільського господарства №344 від 16 травня 1956 року було об’єднано два навчальних заклади: Тульчинську однорічну ветеринарну школу та Теплицький зоотехнічний технікум.

Серед тих, хто розпочав збір історичних матеріалів, були викладачі С.Й.Корчинська, яка довгий час працювала ще в Тульчинській однорічній школі і більше 20 років збирала історичні матеріали, а в 1995 р. видала тетралогію про декабристів; М.Ю. Мельник, Л.С. Пилипчук, С.А. Вікулов, Н.В.Шмагельська, В.П.Перчина, І.І.Маньковецький, В.С.Ясенова, В.І.Ясеновий, Т.В. Гендзилевський, Г.С. Кривенко.

У 2001 році з метою залучення молоді до вивчення та збереження історико-культурної спадщини свого народу, виховання в студенів почуття професіоналізму, формування активної громадської позиції, патріотизму, небайдужості до власного історичного минулого та минулого  навчального закладу на базі студентського гуртожитку було створено музейний куточок, а  в 2010р. з ініціативи  і підтримки директора коледжу М.І.Моркляка, було відкрито «Історично-краєзнавчий музей коледжу» в корпусі №1 Тульчинського коледжу ветеринарної медицини.

Студентська рада музею, викладачі та працівники коледжу розгорнули активну пошукову роботу щодо збору документів (друкованих видань, фотографій, речових експонатів) і підготовки приміщення, оснащеного відповідним музейним інвентарем.

З часу заснування і по нинішній день музей розміщений в одній залі старовинної будівлі корпусу №1(колишні військові казарми)  по вулиці Леонтовича. Дана споруда є історичною, оскільки тут з 3 березня 1796 по березень 1797 року перебував великий полководець Олександр Васильович Суворов. Він навчав своїх чудо-богатирів долати ворога і  саме тут написав свою геніальну працю ,,Наука перемагати ”.

Вся фондова база і експонати музею, відповідно до методичних вимог, занесені до «Книги вступу», сторінки пронумеровані та прошнуровані і затверджені печаткою навчального закладу.

Робота музею спрямована за такими експозиційними розділами:

  • Історія навчального закладу;
  • Історія ветеринарії;
  • Краєзнавчий.

В першому експозиційному розділі музею  «Історія навчального закладу» представлені всі історичні періоди розвитку навчального закладу, висвітленні визначні події  та досягнення від часу заснування і до сьогодення:

  • випускні альбоми та фото періоду 1955-2015 рр;
  • матеріали про навчально-виховну роботу в коледжі від часу заснування (1956р.) і до сьогодення;
  • низка паперових підтверджень про досягнення дирекції і педагогічного колективу коледжу.

В другому експозиційному розділі музею «Історія ветеринарії» представлені оригінальні  експонати, зібрані пошуковими загонами коледжу:

  • навчально-ілюстративні альбоми та фото періоду 1956-2015 рр;
  •  ветеринарні інструменти: фіксуючі і хірургічні ( дерев’яні та металеві);
  • історія анатомії тварин;
  • друковані видання з інформацією про коледж;
  • раритетні видання, підручники.

В третьому експозиційному розділі музею «Краєзнавчий» представлено експонати:

  • вишиванки (вишиті рушники, ткацькі килими, сорочки чоловічі та жіночі, дитячі і дівочі українські костюми), зібрані студентами та викладачами технікуму з усіх районів подільського краю, що розповідають про візерунки та звичай вишивки того чи іншого району, настрої та почуття майстринь;
  • гончарні вироби (глечики, намисник, горнятка, макітри, ваза, ступа), колекція яких постійно поповнюється;
  • українська світлиця із побутом та членами української сім’ї.
  • запчастини до верстатного станка, дерев’яні та металеві праски, дерев’яна скриня, прялка.

Керівництву музею цінну інформацію подають пошукові загони, які щороку одержують нові завдання та звітують про їх виконання. Пошуковці досліджують долі своїх земляків, що є випускниками коледжу, відомих подолян, що працюють чи працювали після закінчення навчання в коледжі.

Планом роботи музею передбачена просвітницька робота. Лекції, семінарські заняття, практичні роботи, проведені на базі музею висвітлюються на сайті Тульчинського коледжу ветеринарної медицини БНАУ (http://veterinary.net.ua/books/vstup-u-specialnist).

Діяльність музею схвалена на засіданнях педагогічної ради та методичних об’єднань закладу.

Музей виконує своє первісне призначення – береже історичну пам’ять та популяризує її серед студентської молоді.