Ви є тут

ХХ зліт студентських лідерів аграрної освіти

    Зліт студентських лідерів аграрної освіти, який розпочав свою ходу наприкінці минулого століття вже 20 років поспіль впевнено крокує Україною.
   Зліт лідерів – це унікальний форум кращих студентів в аграрній науці, зібрання однодумців, тих, хто в напруженій навчальній праці здобуває професії для роботи на землі. За роки проведення заходу у ньому взяло участь понад сім тисяч іменних стипендіатів Президента України, Верховної Ради, Кабінету міністрів України, обласних та районних державних адміністрацій, відмінників навчання, активних студентів, лідерів студентського самоврядування, видатних вчених і науковців.

    Разом із кращими представниками  молоді  закладів вищої освіти аграрного профілю нашої неньки України Тульчинський коледж ветеринарної медицини БНАУ гідно представила і  наш стипендіат Президента України Рівна Олена, студентка 3-А курсу.

    Відкриття ювілейного Зльоту було проведено в перлині України– Національному дендрологічному  парку «Софіївка». Привітали учасників знаменної події в аграрному житті України почесні гості. Учасники заходу були перейняті неймовірною атмосферою, і з задоволенням приймали  участь в екскурсії по закладу і в колоритній фотосесії.

    Початком інтелектуального марафону було  проведення надзвичайно цікавого заходу – агрополітичних дебатів. Диспути проводилися за сприянням Науково-методичного центру «Агроосвіта» та за методичної підтримки з боку проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД). Наразі учасники зльоту мали можливість спостерігати за фінальним етапом диспутів, адже перший було проведено індивідуально у 13-ти закладах вищої освіти. На Зльоті з кращих студентів – переможців першого етапу було сформовано чотири команди, поділених за кольорами. При цьому кожне питання обговорювали дві команди, одна з яких підтримувала позицію «ЗА», інша – «Проти».

     Під час дебатів  обговорювалися такі теми:

- Підтримка розвитку сімейних фермерських господарств - скорочення впливу великих аграрних підприємств/агрохолдингів?

- Диверсифікація виробництва чи вузька спеціалізація?

     По завершенню агрополітичних дебатів учасники Зльоту взяли участь у конкурсі «Стратегічний розвиток аграрного сектору – бачення молодих українських спеціалістів». Конкурс проходив у п’ять етапів, виключно англійською мовою. За результатами оцінювання журі відібрало 9 робіт, які їх автори презентували на всеукраїнський загал.

    8 червня в Уманському національному університеті садівництва в рамках ХХ Зльоту студентських лідерів аграрної освіти відбулось засідання восьми дискусійних клубів. Їх тематика була дуже різновекторною: від організації студентського самоврядування в аграрних ЗВО України і до сучасних проблем розвитку аграрного виробництва.

    Засідання першого дискусійного клубу «Студентське самоврядування. Що ми можемо змінити?» об'єднало 57 студентів із 31 навчального закладу аграрної освіти України.

   Студентські лідери обговорювали питання організації студентського самоврядування в аграрних ЗВО, його ролі для патріотичного виховання та завдання по створенню умов самореалізації молоді.

    Проте і на цьому цікаві наукові моменти другого дня Зльоту не закінчилися.
Адже до учасників Зльоту, поділитися набутим досвідом і висвітлити особливості провадження аграрної політики в Україні шляхом адаптації зарубіжного досвіду до вітчизняних умов, завітали зарубіжні науковці. Так, професор, доктор Дітер Кіршке, почесний професор Університету Гумбольту в Берліні прочитав студентству лекцію на тему «Міжнародна торгівля та формування національної аграрної політики України», а Антьє Фрезе – урядовий директор Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини, висвітлила постулати міжнародного досвіду з необхідності та методичних основ агрополітичного управління розвитком сільських територій.

    Дні ХХ зльоту були сповнені новими знайомствами, дружнім спілкуванням, високоінтелектуальними диспутами та яскравими подіями. А ще вони стали беззаперечним свідченням високого рівня розвитку вітчизняної аграрної освіти, адже результати, що продемонструвала студентська молодь під час наукових заходів, дійсно вражають глибокими пізнаннями та прогресивними поглядами.

Поділитися: